Portal dla prawdziwego budowlańca

Kategoria: Poradnik budowlany

Ekipa budowlana…

Podobno najtańszym sposobem budowania własnego domu jest tak zwany system gospodarczy, który polega na wynajęciu ekipy budowlanej na własną rękę, szukając wśród rodziny czy znajomych. Firmy budowlane proponują swoich ludzi z wyuczonym fachem w ręku i doświadczeniem. Komu lepiej zaufać i jak trzymać rękę na pulsie? Przeczytaj odwiedzając budowlany poradnik internetowy.

Budowlana biurokracja…

Przed rozpoczęciem robót budowlanych na własnym placu budowy, na którym ma powstać wymarzony dom, konieczne jest spełnienie wszystkich potrzebnych wymagań w całym systemie biurokracji. Pozwolenie na budowę, przekształcenie nieruchomości z rolnej na budowlaną, spełnienie warunków otrzymania kredytu – to tylko niektóre z nich. Co trzeba o tym wiedzieć, aby wszystko poszło bez problemów? Czytaj na poradniku on line!

Dom z poddaszem czy parterowy…

Różnic pomiędzy domami parterowymi oraz tymi z poddaszem użytkowym jest kilka. Między innymi jest to koszt budowy i wykończenia oraz zajmowana wielkość działki. Co do drugiego elementu wiadomo, że „parterówka” potrzebuje więcej miejsca. Ale o wysokość kosztów można się już spierać. Co wychodzi taniej? Co pochłania najwięcej kosztów? Dowiedz się czytając poradnik budowlany.

Technologia pasywna…

Na czym polega technologia pasywnego ogrzewania domów? Czy domy pasywne budowane są również w Polsce, czy jest to zarezerwowane dla krajów o cieplejszym klimacie? Co to jest i jak działa rekuperator oraz gruntowy wymiennik ciepła? Przeczytaj o tym on line – wejdź na poradnik budowlany i dowiedz się wszystkiego, co Cię interesuje w branży budowlanej!

Dom oszczędny energetycznie…

Jak zbudować oszczędny energetycznie dom? Jak zapewnić całoroczne ciepło bez dużych rachunków za opał i ogrzewanie wody? Czy inwestowanie w dom pasywny rzeczywiście jest dostępne tylko dla zamożnych ludzi? Nie polegaj na plotkach, tylko przeczytaj opinie i porady ekspertów na poradniku budowlanym on line!